16.7 C
Ohrid
вторник, септември 28, 2021
Почетна Македонија Кејт Мери Брнс амбасадорката на САД- Како пријател и партнер очекувам соработка...

Кејт Мери Брнс амбасадорката на САД- Како пријател и партнер очекувам соработка со новата влада

Translate (Eng):[gtranslate]

Американската амбасадорка: Како пријател и партнер очекувам соработка со новата влада

Амбасадорката на САД во земјава, Кејт Мари Брнс, на Твитер го честита формирањето на новата влада на премиерот Зоран Заев.

„Честитки за премиерот Зоран Заев и за парламентарното мнозинство по повод формирањето на новата влада. Како пријател и партнер очекувам соработка со Владата кон континуиран напредок во однос на реформиските цели на ЕУ и одлучна заложба за владеење на правото“, напиша амбасадорката Брнс на Твитер.

РЕКЛАМА

- Реклами -