23.9 C
Ohrid
вторник, јуни 22, 2021
Почетна Македонија Извршител им ја одзема куќата на семејство со две малолетни деца !!!

Извршител им ја одзема куќата на семејство со две малолетни деца !!!

Translate (Eng):[gtranslate]

“Прв ден на работа на новата влада која не убедуава дека правдата ќе дојде. Извршителот на луѓето на кои куќата им е единствено место на живеење, преку обезвреднување на сопственоста се подготвува во четврток да избрка на улица маж, жена, две многу мали деца и жена на возрасни години. Буквално на улица. Вечната првада, вистина е дека не смее да се одзема единствено место на живее”

Извор: FB статус на Ана Глигорова – активист

РЕКЛАМА

досие.мк

- Реклами -