19.9 C
Ohrid
сабота, мај 25, 2024
ПочетнаМакедонијаПрилепчанец изгубил на спортска па ја запалил обложувалницата

Прилепчанец изгубил на спортска па ја запалил обложувалницата

Прилепската полиција поднесе кривична пријава и го приведе дваесет и шестгодишниот Д.М. од Прилеп поради сомневање дека предизвикал пожар во спортска обложувалница во овој град.

– Одделението за внатрешни работи Прилеп поднесе кривична пријава против Д.М.(26) од Прилеп поради постоење основи на сомнение дека сторил кривично дело „предизвикување општа опасност“. На 31.08.2020 во 00.50 часот пријавениот со запаливо средство предизвикал пожар во спортска обложувалница на ул.„Битолска“ во Прилеп. Д.М. е задржан во ПС Прилеп за понатамошна постапка, соопшти МВР.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Вучиќ: Ме погоди тоа што Северна Македонија гласаше за резолуцијата за Сребреница

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, синоќа во Белград изјави дека е погоден од гласањето на резолуцијата за Сребреница од Северна Македонија во Генералното собрание...

82-годишен дедо истепал 66-годишен Скопјанец.

На 23.05.2024 во 13.00 часот во СВР Скопје, А.Ј.(66) од Скопје пријавил дека околу 12.00 часот во неговиот двор, на подрачјето на Гази Баба,...

Матурант ја предизвикал ноќната сообраќајка во Штип

Матурант ја предизвикал ноќната сообраќајка во Штип Матурант ја предизвикал сообраќајната несреќа што синоќа по полноќ се случи на ул. „Гоце Делчев“ на влезот од...

Велосипедистите в недела ќе возат во чест на Васил Јанкула-Нашиот Преспански херој !!!

Оваа недела со почеток од 9 часот велосипедистите од цела Македонија ќе возат околу Охридско езеро во чест и сеќавање на Васил Јанкула познат...