23.4 C
Ohrid
понеделник, август 2, 2021
Почетна Македонија Мевљудин Алити: Ми го урнавте објектот пред мавровка, сега немам пари на...

Мевљудин Алити: Ми го урнавте објектот пред мавровка, сега немам пари на децата леб да им купам.

Translate (Eng):[gtranslate]

„Не градев нов објект туку го обновував изгорениот објект, кој предходно беше со метална конструкција, имав одобрение за обнова на објектот, рече сопственикот на објектот пред ТЦ „Мавровка“ кој денеска се урива, Мевљудин Алити.

Според него во таков случај не било важно со каков материјал ќе се обнови објектот, само да не излегува од постоечката површина.

– Нека руши државата како што е научена да руши. Ми ги остави вработените без плата, семејството без леб – додава Алити.

РЕКЛАМА

Сопственикот вели дека на суд ќе ја бара правдата, а ако треба ќе се жали и во Стразбур.

- Реклами -