16.9 C
Ohrid
понеделник, мај 20, 2024
ПочетнаМакедонијаСредношколците се забавуваа за последен пат : Инспекцијата го затвора локалот во...

Средношколците се забавуваа за последен пат : Инспекцијата го затвора локалот во ТЦ Бисер.

Пазарниот инспекторат веќе изготви решение со кое  се забранува работата на локалот во ТЦ „Бисер“ за 30 дена, каде што до доцна во ноќта, голем број млади се забавуваа, не почитувајќи ги протоколите  за заштита од корона вирусот.

Видеото кое ги вжешти социјалните мрежи се гледа забава во полн ек, а дел од коментарите се дека кога нема училиште, децата во кафулија се без контрола,

На видето се гледа дека младите се групираат, се забавуваат, дел од нив се гушкаат. Никој не носи маска, никаква заштита.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Ален Деребан: Почитувани стружани, во среда има прегласување, не далат само 300 гласа за уште еден пратеник !

Почитувани стружани, Врз основа на одлуките донесени од Државната изборна комисија (ДИК), потврдени од Управниот Суд, на ден 22.05.2024 година (среда) гласањето ќе се повтори...

Трагично згасна животот на 18 годишен матурант во Македонија

Средното стручно општинско училиште „Моша Пијаде“- Тетово со емотивна објава се прости од својот матурант Елдон Шабани чиј живот згасна на трагичен начин. – Со...

Марија на матурската забава во Берлин се појави во македонска народна носија!

Марија на матурската забава во Берлин се појави во македонска народна носија! Марија со нејзините родители Игор и Бети Кирески со потекло од Гостивар, живеат...

Во завршна фаза градежните активности за партерно уредување на дворот во Охридската Гимназија

Градежните активности за партерно уредување на дворот на гимназијата „Св. Климент Охридски“ кои се одвиваат во овој момeнт се во завршна фаза. Треба да...