7.9 C
Ohrid
сабота, септември 25, 2021
Почетна Македонија Министерот за финансии Фатмир Бесими е именуван за гувернер на Северна Македонијa

Министерот за финансии Фатмир Бесими е именуван за гувернер на Северна Македонијa

Translate (Eng):[gtranslate]

Министерот за финансии Фатмир Бесими е именуван за гувернер на Северна Македонија во Европската банка за обнова и развој. Одлуката е донесена на денешната владина седница.

– Со денот на влегувањето во сила на оваа одлука, престанува да важи Одлуката за именување на гувернер на Република Северна Македонија во Европската банка за обнова и развој од 10 септември 2019 година, информираат владата.

 

РЕКЛАМА
- Реклами -