19.9 C
Ohrid
сабота, мај 25, 2024
ПочетнаМакедонијаГолема трагедија во Македонија: Се удави две годишно детенце додека неговите родители...

Голема трагедија во Македонија: Се удави две годишно детенце додека неговите родители работеле како аргати за берење грозје.

Дете на две годишна возраст, синоќа, било пронајдено удавено отворен канал за наводнување на место викано „Рамниште“ во атарот на с ело Долно Чичево во општина Градско.

Детето било од скопската населба Шуто Оризари.Тоа со своите родители живеело на нива покрај лозовите насади на кои работеле мајката и таткото поточно биле ангажирани во берба на грозје.

Несреќата се случила во момент кога родителите заминале до Градско за да испазарат храна. Тогаш најверојатно детето, без да биде забележано од останатите грозје берачи, се упатило кон каналот со вода.

Бил повикан лекар од населба Градско кој ја констатирал смртта на детето. На неговото тело немало траги од насилство. Настанот бил пријавен во полициската станица. Екипа на СВР Велес извршила увид на лице место. По наредба на јавен обвинител телото на детето е предадено на обдукција во Институт за судска медицина Скопје.

Пишува: Канал77

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Вучиќ: Ме погоди тоа што Северна Македонија гласаше за резолуцијата за Сребреница

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, синоќа во Белград изјави дека е погоден од гласањето на резолуцијата за Сребреница од Северна Македонија во Генералното собрание...

82-годишен дедо истепал 66-годишен Скопјанец.

На 23.05.2024 во 13.00 часот во СВР Скопје, А.Ј.(66) од Скопје пријавил дека околу 12.00 часот во неговиот двор, на подрачјето на Гази Баба,...

Матурант ја предизвикал ноќната сообраќајка во Штип

Матурант ја предизвикал ноќната сообраќајка во Штип Матурант ја предизвикал сообраќајната несреќа што синоќа по полноќ се случи на ул. „Гоце Делчев“ на влезот од...

Велосипедистите в недела ќе возат во чест на Васил Јанкула-Нашиот Преспански херој !!!

Оваа недела со почеток од 9 часот велосипедистите од цела Македонија ќе возат околу Охридско езеро во чест и сеќавање на Васил Јанкула познат...