20.9 C
Ohrid
вторник, јуни 15, 2021
Почетна Македонија Им паднал шеќерот па Шекеринска планира да потроши 3.5 милиони денари за...

Им паднал шеќерот па Шекеринска планира да потроши 3.5 милиони денари за Вафли??!!

Translate (Eng):[gtranslate]

На страната на јавни набавки објавен е оглас од Министерството за одбрана каде министерката Радмила Шеќеринска планира да набави колачи во износ од околу 3,5 милиони денари.

И додека владата на чело со Зоран Заев се задолжуваше заради кризата предизвикана од КОВИД – 19 за спас на и онака кревката економија и после сите изјави и информации дека буџетот е празен Шеќеринска и Министерството за одбрана набавуваат вафли.

РЕКЛАМА

Огласот е објавен на 26.08.2020 година додека предмет на договорот е „Индустриски колачи, кекси и вафли разни“ додека во делот на проценета вредност стои сумата без ДДВ во висина од 3.437.400,00

Инаку, владата на СДСМ ветуваше домаќинско однесување со парите на граѓаните и наменско и рационално трошење со оглед на фактот дека Македонија е една од земјите со кревка економија на која корона кризта кризата има огромен негативен импакт и е земја која направи огромни задолжување.

лидер

- Реклами -