23.4 C
Ohrid
понеделник, август 2, 2021
Почетна Македонија Наташа од Тетово: Тој што го уби моето бебе и маж денес...

Наташа од Тетово: Тој што го уби моето бебе и маж денес судот му одреди само условна казна.

Translate (Eng):[gtranslate]

Наташа Апостолска од Тетово денеска ги „запали“ социјалните мрежи, откако на Твитер објави дека на оној кој во сообраќајна несреќа удри во моторот на сопругот му е изречена условна казна. Во таа сообраќајна несреќа сопругот на Наташа почина, таа го изгуби бебето и ѝ се нанесени тешки телесни повреди.

Станува збор за сообраќајната несреќа која пред две години се случи кај Млечен
ресторан, кога условно ослободениот поминал на две полни ленти, им го пресекол патот на Наташа и сопругот кои се возеле со мотор и удрил во нив.
Апостолоска, исто така на Твитер информираше дека обвинетиот не се појавил да ја
слушне казната, при што според Наташа, тој излегол жртвата на крајот од целата
постапка. Овој случај со Апостолоска, уште еднаш го потврди трулежот во македонското судство, кое предизвикува очај кај граѓаните кои револтирано и оправдано бараат правда за невино згаснати животи.

РЕКЛАМА
- Реклами -