Инцидент на журка- Им се претставил како советник на Заев и вербално ги нападнал па го приведиле

Гостин во угоститлски објект се претставил како советник на премиерот Заев, вербално ги нападнал пазарните инспектори и завршил во полициска станица. Инспекторите вчера со полни раце работа. Забави без маски и дистанца и непочитување на Ковид протоколите и работното време. Два локали во Тетово ќе останат под клуч од 10 до 30 дена.

На 05.09.2020 во 01.45 часот во угостителски објект во Тетово од полициски службеници од Полициска станица Тетово бил приведен С.А.(45) од Тетово. На 05.09.2020 во Полициска станица Тетово, Ф.И.(40) од с.Џепчиште, Г.А.(38) од с.Слатино и И.И.(31) од Тетово во својство на службени лица од Државен пазарен инспекторат во Тетово пријавиле дека околу 01.10 часот додека преземале службени дејствија за контрола на работно време во угостителски објект на ул.Борис Кидрич во Тетово биле омаловажувани од С.А. од Тетово, кој агресивно се однесувал. Се преземаат мерки за расчистување на случајот пишува во извештајот на МВР

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here