15.8 C
Ohrid
среда, мај 22, 2024
ПочетнаМакедонијаДали толку е нормата?- Мвр секојдневно казнува од 400 до 500 лица...

Дали толку е нормата?- Мвр секојдневно казнува од 400 до 500 лица за ненонесње маска.

Ни повеќе ни помалку… секојдневно Мвр казнува од 400 до 500 лица за неносење маска, иако може да забележиме како илијадници поминуваат за неколку минути без маска, низ шеталиштата парковите и.т.н

Во текот на изминатото деноноќие, 05/06.09.2020 година, на територијата на Република Македонија по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 466 прекршоци.

Од Министерството за внатрешни работи апелираат до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со COVID-19.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

„Не сум бил во бегство и не смеам да зборувам за истрагата“, вели Палевски !!

Денеска во Основниот кривичен суд, пред судија на претходна постапка беше спроведен Љупчо Палевски Палчо, првоосомничен за убиство на Вања Ѓорчевска и Панче Жежоски. Палевски...

Палевски спроведен пред судија на претходна постапка

Љупчо Палевски Палчо попладнево е однесен пред судија на претходна постапка. Палевски е осомничен дека за убиствата на Вања Ѓорчевска и Панче Жежовски. Тој е...

ДНК снимија песна во чест на починатите пријатели Мирко и Марјан

Популарното дуо ДНК ја промовираше новата песна ,,Животе брате” која е создадена во чест на нивните пријатели Мирко Петровски и Марјан Михајловски Маци, кои...

Тело на маж извлечено од Вардар кај Камени мост – засега не е познат неговиот идентитет

Според изјавите на очевидците, телото на мажот било извлечено од страна на полицијата, во строгиот центарот на градот – помеѓу Камениот мост и мостот...