30.9 C
Ohrid
недела, август 1, 2021
Почетна Македонија Дали толку е нормата?- Мвр секојдневно казнува од 400 до 500 лица...

Дали толку е нормата?- Мвр секојдневно казнува од 400 до 500 лица за ненонесње маска.

Translate (Eng):[gtranslate]

Ни повеќе ни помалку… секојдневно Мвр казнува од 400 до 500 лица за неносење маска, иако може да забележиме како илијадници поминуваат за неколку минути без маска, низ шеталиштата парковите и.т.н

Во текот на изминатото деноноќие, 05/06.09.2020 година, на територијата на Република Македонија по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 466 прекршоци.

Од Министерството за внатрешни работи апелираат до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со COVID-19.

РЕКЛАМА
- Реклами -