21.9 C
Ohrid
петок, јуни 18, 2021
Почетна Македонија 22 годишна скопјанка истепала полицаец !!!

22 годишна скопјанка истепала полицаец !!!

Translate (Eng):[gtranslate]

Дваесет и двегодишна скопјанка е приведена откако околу полноќ кон неделата во населбата Тафталиџе нападнала полицаец, кој интервенирал по пријава дека девојката се пресметувала со тројца нејзини врсници.

Според извештајот на СВР Скопје, ноќеска на улицата „Борка Талески“ во Скопје од полициски службеници од СВР Скопје била лишена од слобода К.П. од Скопје, бидејќи физички нападнала полициски службеник.

Полицаецот постапувал инаку по претходна пријава од 26-годишниот Б.Ј. од Скопје, кој пријавил дека на половина час пред полноќ на раскрсница меѓу улиците „20-ти Октомври“ и „Борка Талески“, додека бил заедно со 19-годишниот С.Ј. и 26-годишниот Б.Ј. двајцата од Скопје, бил физички нападнат од К.П.

РЕКЛАМА
- Реклами -