12 C
Ohrid
четврток, мај 23, 2024
ПочетнаЗабава''Во Охрид на битолчанец короната му седна во скут, а тој пламна...

”Во Охрид на битолчанец короната му седна во скут, а тој пламна од возбуда” !!!

Фолк-дивата Јелена Карлеуша викендов одржа концерт на една од охридските плажи, каде што биле почитувани сите мерки и правила на предпазливост од Ковид-19.  Па среде настап таа викна маж од публиката на сцена, и додека ја
пееше „Иде маца поред тебе“ го соблече, па му седна во скут, иако во време на пандемија е забрането блиски средби, од типот на дишење во врат и.т.н. Видеото и
сликите од настапот на Јелена се споделуваа и на социјалните мрежи.

Битолчанецот пламна од возбуда“, „Не е мала работа Карлеуша во скут да ти
седне“, се шегуваа на „Твитер“ дури и некој да има корона…

 

View this post on Instagram

 

Ide maca oko tebe…😁🐱#jelenakarleusa #karleusastar #karleusa #divetina @karleusastar

A post shared by Jelena Karleuša – DIVA (@karleusafanpage1) on

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Околу 400 матуранти од средните училишта во Охрид беа дел од манифестацијата „Матурска парада“ што денес точно напладне се одржа на плоштадот „Св. Климент...

Околу 400 матуранти од средните училишта во градов беа дел од манифестацијата „Матурска парада“ што денес точно напладне се одржа на плоштадот „Св. Климент...

Вечерва успешно заврши турнирот во мал фудбал ,,Св. Никола Требеништа

Вечерва успешно заврши турнирот во мал фудбал ,,Св. Никола 2024-Тррбеништа”! Победник на овој турнир е екипата на Мирани Аг која што во финалето беше...

Жена си е жена: Давкова ги отворила сите прозорци во Вила Водно за да луфтира, истите претходно биле затворени ради безбедносни причини !!!

Новата претседателка веднаш направила „генералка“ на Вила Водно. Меѓу првите работи кои ги направила, ги отворила сите прозорци на Вилата за да влезе чист...

Ковачевски се повлече од претседателската функција на СДСМ

Димитар Ковачевски на денешната седница на партискиот Извршен одбор официјално го потврдил повлекувањето од функцијата претседател на СДСМ и побарал свикување конгрес и организирање...