23.4 C
Ohrid
понеделник, август 2, 2021
Почетна Македонија Дедо си ја прегазил малолетната внука со трактор

Дедо си ја прегазил малолетната внука со трактор

Translate (Eng):[gtranslate]

На 06.09.2020 во 10.10 часот било пријавено дека на влез од с.Габревци, радовишко,16-годишна малолетничка од с.Габревци, додека се возела на трактор „ИМТ 533“, кој бил управуван од нејзиниот дедо Ѓ.А.(60) од истото село, паднала и била прегазена од полуприколката, по што починала на местото на настанот.

Извршен бил увид на местото на настанот од Јавен обвинител и увидна екипа од Полициската станица Радовиш.

РЕКЛАМА
- Реклами -