19.9 C
Ohrid
сабота, мај 25, 2024
ПочетнаМакедонија„Заштитна респирторна маска за секој ученик“,нова донација на Охридскај ,СОС БалакнМедиа и...

„Заштитна респирторна маска за секој ученик“,нова донација на Охридскај ,СОС БалакнМедиа и Охридски Комуналец за сите училишта во Охрид и Дебарца.

Редакцијата Охридскај ,СОС БалакнМедиа од Охрид во соработка со ЈП Охридски Комуналец на ден 09-09-2020 година ќе се спроведе голема донаторска акцција на заштитни респираторни маски на сите училишта во Општина Охрид и Општина Дебарца.

Со оглед на почетокот на школската година Редакцијата Охридскај ,СОС БалакнМедиа ,ЈП Охридски Комуналец од Охрид,под мотото – „Заштитна респирторна маска за секој ученик“ на сите основни училишта во Охрид ,ќе бидат донирани заштитни респираторни трослојни маски, со цел да се има безбедни школски денови за сите ученици.За таа цел обезбедени се 4000 заштитни респираторни маски изработени од меицински неткаен текстил,кој заштитни маски се стерилизирани по сите медицински протоколи.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Вучиќ: Ме погоди тоа што Северна Македонија гласаше за резолуцијата за Сребреница

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, синоќа во Белград изјави дека е погоден од гласањето на резолуцијата за Сребреница од Северна Македонија во Генералното собрание...

82-годишен дедо истепал 66-годишен Скопјанец.

На 23.05.2024 во 13.00 часот во СВР Скопје, А.Ј.(66) од Скопје пријавил дека околу 12.00 часот во неговиот двор, на подрачјето на Гази Баба,...

Матурант ја предизвикал ноќната сообраќајка во Штип

Матурант ја предизвикал ноќната сообраќајка во Штип Матурант ја предизвикал сообраќајната несреќа што синоќа по полноќ се случи на ул. „Гоце Делчев“ на влезот од...

Велосипедистите в недела ќе возат во чест на Васил Јанкула-Нашиот Преспански херој !!!

Оваа недела со почеток од 9 часот велосипедистите од цела Македонија ќе возат околу Охридско езеро во чест и сеќавање на Васил Јанкула познат...