12 C
Ohrid
четврток, мај 23, 2024
ПочетнаМакедонијаНа брутален начин фрла куче во водите на Дојранско езеро, и извикува...

На брутален начин фрла куче во водите на Дојранско езеро, и извикува ”Македонија Вечна”

Шокантно видео од вчера се споделува на социјалната мрежа Твитер каде се гледа момче како на брутален начин фрла куче во водите, на она што се претпоставува дека е Дојранското езеро.

Во еден момент момчето го фаќа кучето за предната и задната нога и буквално го фрла во езерото, додека коментарот на оној кој снима е: Македонија вечна!
Според одредбите од важечкиот Кривичен закон во Македонија можно е лицата кои се изживуваат врз животните да заработат и казна затвор.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Околу 400 матуранти од средните училишта во Охрид беа дел од манифестацијата „Матурска парада“ што денес точно напладне се одржа на плоштадот „Св. Климент...

Околу 400 матуранти од средните училишта во градов беа дел од манифестацијата „Матурска парада“ што денес точно напладне се одржа на плоштадот „Св. Климент...

Вечерва успешно заврши турнирот во мал фудбал ,,Св. Никола Требеништа

Вечерва успешно заврши турнирот во мал фудбал ,,Св. Никола 2024-Тррбеништа”! Победник на овој турнир е екипата на Мирани Аг која што во финалето беше...

Жена си е жена: Давкова ги отворила сите прозорци во Вила Водно за да луфтира, истите претходно биле затворени ради безбедносни причини !!!

Новата претседателка веднаш направила „генералка“ на Вила Водно. Меѓу првите работи кои ги направила, ги отворила сите прозорци на Вилата за да влезе чист...

Ковачевски се повлече од претседателската функција на СДСМ

Димитар Ковачевски на денешната седница на партискиот Извршен одбор официјално го потврдил повлекувањето од функцијата претседател на СДСМ и побарал свикување конгрес и организирање...