19.9 C
Ohrid
недела, мај 19, 2024
ПочетнаСветПринцот на Саудиска Арабија: Платив 500 милиони долари и ги изнајмив сите...

Принцот на Саудиска Арабија: Платив 500 милиони долари и ги изнајмив сите манекенки за приватна забава !!!

Екстремно раскошниот стил на живот е препознатлив за претстолонаследникот на Саудиска Арабија – Мухамед Бин Салман.

zeni-privatni-zabavi-na-ostrovi-raspusteniot-zivot-na-princot-na-saudiska-arabija-01.jpg

Во книгата: „Крв и нафта: Немилосрдната потрага на Мухамед Бин Салман за глобална моќ“ се раскажува за најголемата забава која тој ја организирал тајно на Малдивите:

Арапскиот принц организирал забава со манекенки и фото модели од Бразил, Русија и други земји, за да се забавуваат со неколку десетици луѓе од Блискиот Исток.

zeni-privatni-zabavi-na-ostrovi-raspusteniot-zivot-na-princot-na-saudiska-arabija03.jpg

Девојките стигнале со брод на приватниот остров на Малдивите, а пред да дојдат сите биле тестирани за полово преносливи болести.

Салман (35) ова го организирал во 2015-та година, а приватната забава се одржала на островот Velaa, кој е осмислен да биде најлуксузна и најскапа светска дестинација. Било забрането користење на мобилни телефони за да се сочува приватноста.

На забавата имало два светски познати диџеи. Принцот платил околу 500 милиони долари за луксузна јахта, совршена да ги прими ВИП гостите.

zeni-privatni-zabavi-na-ostrovi-raspusteniot-zivot-na-princot-na-saudiska-arabija01.jpg

Инаку, тој е женет за принцезата Сара бинт Машур бин Абдулазиз Ал Сауд од 2008-ма година и имаат 4 дечиња – 3 девојчиња и едно момче.

По професија е дипломиран правник.

zeni-privatni-zabavi-na-ostrovi-raspusteniot-zivot-na-princot-na-saudiska-arabija02.jpg
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Ален Деребан: Почитувани стружани, во среда има прегласување, не далат само 300 гласа за уште еден пратеник !

Почитувани стружани, Врз основа на одлуките донесени од Државната изборна комисија (ДИК), потврдени од Управниот Суд, на ден 22.05.2024 година (среда) гласањето ќе се повтори...

Трагично згасна животот на 18 годишен матурант во Македонија

Средното стручно општинско училиште „Моша Пијаде“- Тетово со емотивна објава се прости од својот матурант Елдон Шабани чиј живот згасна на трагичен начин. – Со...

Марија на матурската забава во Берлин се појави во македонска народна носија!

Марија на матурската забава во Берлин се појави во македонска народна носија! Марија со нејзините родители Игор и Бети Кирески со потекло од Гостивар, живеат...

Во завршна фаза градежните активности за партерно уредување на дворот во Охридската Гимназија

Градежните активности за партерно уредување на дворот на гимназијата „Св. Климент Охридски“ кои се одвиваат во овој момeнт се во завршна фаза. Треба да...