18.9 C
Ohrid
среда, септември 22, 2021
Почетна Македонија Во Охрид пронајдено тело на возрасен маж пред распаѓање !!!

Во Охрид пронајдено тело на возрасен маж пред распаѓање !!!

Translate (Eng):[gtranslate]

Како што дознава редакцијата Охридскај во стан на ул. „Момчило Јорданоски“ пронајдено е починато лице на возраст од околу 70 години кое тело има знаци на распаѓање.

Според нашите информации се работи за природна смрт која според нашиот извор е случена најверојатно пред 3-4 дена и поради топлото време телото почнало да се распаѓа. По наредба на обвинител телото е предадено на обдукција во судска медицина за да се утврдат причините за смрт, додека во овој момент идентитетот на лицето во стан во станбена зграда не е познат. За повеќе информации очекувме да излезе СВР Охрид со званично соопшение.

РЕКЛАМА
- Реклами -