12 C
Ohrid
четврток, мај 23, 2024
ПочетнаМакедонијаВо Охрид пронајдено тело на возрасен маж пред распаѓање !!!

Во Охрид пронајдено тело на возрасен маж пред распаѓање !!!

Како што дознава редакцијата Охридскај во стан на ул. „Момчило Јорданоски“ пронајдено е починато лице на возраст од околу 70 години кое тело има знаци на распаѓање.

Според нашите информации се работи за природна смрт која според нашиот извор е случена најверојатно пред 3-4 дена и поради топлото време телото почнало да се распаѓа. По наредба на обвинител телото е предадено на обдукција во судска медицина за да се утврдат причините за смрт, додека во овој момент идентитетот на лицето во стан во станбена зграда не е познат. За повеќе информации очекувме да излезе СВР Охрид со званично соопшение.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Околу 400 матуранти од средните училишта во Охрид беа дел од манифестацијата „Матурска парада“ што денес точно напладне се одржа на плоштадот „Св. Климент...

Околу 400 матуранти од средните училишта во градов беа дел од манифестацијата „Матурска парада“ што денес точно напладне се одржа на плоштадот „Св. Климент...

Вечерва успешно заврши турнирот во мал фудбал ,,Св. Никола Требеништа

Вечерва успешно заврши турнирот во мал фудбал ,,Св. Никола 2024-Тррбеништа”! Победник на овој турнир е екипата на Мирани Аг која што во финалето беше...

Жена си е жена: Давкова ги отворила сите прозорци во Вила Водно за да луфтира, истите претходно биле затворени ради безбедносни причини !!!

Новата претседателка веднаш направила „генералка“ на Вила Водно. Меѓу првите работи кои ги направила, ги отворила сите прозорци на Вилата за да влезе чист...

Ковачевски се повлече од претседателската функција на СДСМ

Димитар Ковачевски на денешната седница на партискиот Извршен одбор официјално го потврдил повлекувањето од функцијата претседател на СДСМ и побарал свикување конгрес и организирање...