27.9 C
Ohrid
вторник, јуни 22, 2021
Почетна Македонија Скопјанец кој исчезнал на 2 јуни пронајден мртов

Скопјанец кој исчезнал на 2 јуни пронајден мртов

Translate (Eng):[gtranslate]

Како што информираат од СВР Велес на 6 август во атар село Ветерско, велешко бил пронајден починат 65-годишниот М.Г. од село Ржаничино – Петровец, кој бил пријавен како исчезнат на 2 јуни годинава.

Како што информира портпаролот на СВР Велес,Верољуб Додевски, бил извршен увид на местото на настанот.

По наредба на јавен обвинител телото било предадено на обдукција во Институт за судска медицина Скопје, информира Додевски.

РЕКЛАМА
- Реклами -