21.9 C
Ohrid
недела, јуни 20, 2021
Почетна Македонија Јахоски: Се работи за техничка грешка јас останувам со Дуи.

Јахоски: Се работи за техничка грешка јас останувам со Дуи.

Translate (Eng):[gtranslate]

Пратеникот од ДУИ Исмаил Јахоски, кој деновиве на сајтот на собранието беше напишан како независен пратеник, денес преку соопштение реагираше дека станува збор за техничка грешка.

„Дозволете да ве информирам дека јас, Исмаил Јахоски, избран како пратеник во Собранието на Република Северна Македонија од листата на ДУИ, во ниту еден момент не сум ја напуштил парламентарната група, ниту, пак суштински се оддалечил од изборната политичка агенда на ДУИ“, вели Јахоски во соопштението.

РЕКЛАМА
- Реклами -