19.9 C
Ohrid
сабота, мај 25, 2024
ПочетнаМакедонијаДисциплицинска постапка за стражарите во затворот Шутка: Професорот кој се самоуби се...

Дисциплицинска постапка за стражарите во затворот Шутка: Професорот кој се самоуби се жалел на болки во стомакот.

Во затворот во Шутка се обеси, 61-годишниот професор од Тетово осомничен за силување на 8-годишно девојче.

Од затворот за Телма рекле дека професорот бил во ќелија за други притвореници, но вчера кога требало да се реализира едночасовната прошетка во дворот на затворот, но тој не излегол од просторијата.

На стражарите им се пожалил на болки во стомакот, па додека неговите цимери биле во дворот тој го искористил моментот за да го изврши самоубиството, велат од затворот. За дел од стражарите ќе бидат отворени дисциплински постапки поради непочитување на процедурите.

 

Инаку тетовскиот професор беше уапсен на крајот на февруари за обид за силување. Мајката на девојчето го пријавила случајот кој тогаш беше опишан дека се случил неколку денови пред пријавата, а обидот го спречила токму мајката.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Вучиќ: Ме погоди тоа што Северна Македонија гласаше за резолуцијата за Сребреница

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, синоќа во Белград изјави дека е погоден од гласањето на резолуцијата за Сребреница од Северна Македонија во Генералното собрание...

82-годишен дедо истепал 66-годишен Скопјанец.

На 23.05.2024 во 13.00 часот во СВР Скопје, А.Ј.(66) од Скопје пријавил дека околу 12.00 часот во неговиот двор, на подрачјето на Гази Баба,...

Матурант ја предизвикал ноќната сообраќајка во Штип

Матурант ја предизвикал ноќната сообраќајка во Штип Матурант ја предизвикал сообраќајната несреќа што синоќа по полноќ се случи на ул. „Гоце Делчев“ на влезот од...

Велосипедистите в недела ќе возат во чест на Васил Јанкула-Нашиот Преспански херој !!!

Оваа недела со почеток од 9 часот велосипедистите од цела Македонија ќе возат околу Охридско езеро во чест и сеќавање на Васил Јанкула познат...