19.9 C
Ohrid
недела, мај 19, 2024
ПочетнаМакедонијаНегувателка во детска градинка во Битола позитивна на Ковид, децата се ставени...

Негувателка во детска градинка во Битола позитивна на Ковид, децата се ставени во самоизолација !!!

Негувателка во детска градинка во Битола е меѓу новозаболените од коронавирус.

 

Пет деца и три воспитувачки и две негувателки се ставени во домашна изолација од 14 дена по утврдениот случај, соопштија денес од Центарот за јавно здравје.

Овој случај доаѓа третиот ден од отворањето на градинките.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Ален Деребан: Почитувани стружани, во среда има прегласување, не далат само 300 гласа за уште еден пратеник !

Почитувани стружани, Врз основа на одлуките донесени од Државната изборна комисија (ДИК), потврдени од Управниот Суд, на ден 22.05.2024 година (среда) гласањето ќе се повтори...

Трагично згасна животот на 18 годишен матурант во Македонија

Средното стручно општинско училиште „Моша Пијаде“- Тетово со емотивна објава се прости од својот матурант Елдон Шабани чиј живот згасна на трагичен начин. – Со...

Марија на матурската забава во Берлин се појави во македонска народна носија!

Марија на матурската забава во Берлин се појави во македонска народна носија! Марија со нејзините родители Игор и Бети Кирески со потекло од Гостивар, живеат...

Во завршна фаза градежните активности за партерно уредување на дворот во Охридската Гимназија

Градежните активности за партерно уредување на дворот на гимназијата „Св. Климент Охридски“ кои се одвиваат во овој момeнт се во завршна фаза. Треба да...