9.3 C
Ohrid
четврток, октомври 1, 2020
Почетна Македонија Негувателка во детска градинка во Битола позитивна на Ковид, децата се ставени...

Негувателка во детска градинка во Битола позитивна на Ковид, децата се ставени во самоизолација !!!

Translate (Eng):[gtranslate]

Негувателка во детска градинка во Битола е меѓу новозаболените од коронавирус.

 

Пет деца и три воспитувачки и две негувателки се ставени во домашна изолација од 14 дена по утврдениот случај, соопштија денес од Центарот за јавно здравје.

РЕКЛАМА

Овој случај доаѓа третиот ден од отворањето на градинките.

- Реклами -