12.9 C
Ohrid
понеделник, октомври 25, 2021
Почетна Забава ПО 7 ГОДИНИ ПАТУВАЊЕ: Вчера пристигна првата крава на Субрата Рој...

ПО 7 ГОДИНИ ПАТУВАЊЕ: Вчера пристигна првата крава на Субрата Рој во Скопје !!!

Translate (Eng):[gtranslate]

Првата крава од контингентот од 20 000 говеда што индискиот бизнисмен Субрата Рој ги најави уште во 2013 година, денес пешки пристигна од Џакарта во Скопје и гордо се прошета низ скопските улици и булевари.

Портпаролот на компанијата Сахара, која е во сопственост на г-нот Рој, се извини од негово име поради каснењето и рече дека кравата, како физички најподготвена, прва пристигнала на крајната дестинација, додека остатокот од говедата уште патуваат.

Кравата беше пречекана со овации и воодушевување од скопјани, а веднаш по пристигнувањето, таа оствари средба со свои колеги од власта, кои ѝ посакаа официјално добредојде во Нашата земја.

РЕКЛАМА

#Коперација