8.7 C
Ohrid
недела, февруари 25, 2024
ПочетнаЗабаваПО 7 ГОДИНИ ПАТУВАЊЕ: Вчера пристигна првата крава на Субрата Рој...

ПО 7 ГОДИНИ ПАТУВАЊЕ: Вчера пристигна првата крава на Субрата Рој во Скопје !!!

Првата крава од контингентот од 20 000 говеда што индискиот бизнисмен Субрата Рој ги најави уште во 2013 година, денес пешки пристигна од Џакарта во Скопје и гордо се прошета низ скопските улици и булевари.

Портпаролот на компанијата Сахара, која е во сопственост на г-нот Рој, се извини од негово име поради каснењето и рече дека кравата, како физички најподготвена, прва пристигнала на крајната дестинација, додека остатокот од говедата уште патуваат.

Кравата беше пречекана со овации и воодушевување од скопјани, а веднаш по пристигнувањето, таа оствари средба со свои колеги од власта, кои ѝ посакаа официјално добредојде во Нашата земја.

#Коперација

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Смрдеа се шири од хотелите во Маврово, фекалните води одат директно во езерото

Државниот инспекторат за животна средина деновиве доби уште една пријава за загадување на околината на Мавровското Езеро. Жители на селото Маврово и сопственици на...

Бојмацалиев: МВР има капацитет да спроведе мирни претседателски и парламентарни избори

МВР има капацитет да спроведе мирни претседателски и парламентарни избори Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев, во интервју за Локално.мк на прашање за...

Американците слетаа на Месечината!!!

Сондата „Oдисej Нова-Ц“ на американската компанија „Интуитив машинс“ слета на Месечината, соопшти фирмата со седиште во Хјустон, Тексас, Соединети Држави. Уредот ги испрати и првите...

Претседателот на Собранието Јован Митрески: Ги почитуваме санкциите кон Русија

Претседателот на Собранието Јован Митрески денеска во Киев му кажа на претседателот на Врховната рада на Украина, Руслан Стефанчук дека Македонија целосно се...