21.9 C
Ohrid
петок, јуни 18, 2021
Почетна Македонија Јоци: Мице дошол да протестира со ,,пасатот” од 25.000 евра

Јоци: Мице дошол да протестира со ,,пасатот” од 25.000 евра

Translate (Eng):[gtranslate]

Повеќе новинари, камермани и фоторепортери има на протестов на вмројна, отколку демонстранти.
Вклучиле сирени од возилата и се глупираат на улица Македонија.
Циркуси ℹ
А, Мице, кој се збогати од покачена струја, дошол да протестира и да блокира против цена на струја со ,,пасатот” од 25.000 евра.

Вмројно, имате еден проблем со протестиве. Ви фали лидер. Тоа е основно во политиколошки науки кога се учи за ова.
Чим нема лидер, нема народ и револт, односно исто ко да нема протести.
Само ќе ги надркате скопјани.

ФБ статус на Јорданка Ивановска-Јоци

РЕКЛАМА

Повеќе новинари, камермани и фоторепортери има на протестов на вмројна, отколку демонстранти.
Вклучиле сирени од…

Posted by Jordanka Ivanovska-Joci on Петок, 11 септември 2020

- Реклами -