17.9 C
Ohrid
сабота, мај 25, 2024
ПочетнаМакедонијаЈоци: Мице дошол да протестира со ,,пасатот” од 25.000 евра

Јоци: Мице дошол да протестира со ,,пасатот” од 25.000 евра

Повеќе новинари, камермани и фоторепортери има на протестов на вмројна, отколку демонстранти.
Вклучиле сирени од возилата и се глупираат на улица Македонија.
Циркуси ℹ
А, Мице, кој се збогати од покачена струја, дошол да протестира и да блокира против цена на струја со ,,пасатот” од 25.000 евра.

Вмројно, имате еден проблем со протестиве. Ви фали лидер. Тоа е основно во политиколошки науки кога се учи за ова.
Чим нема лидер, нема народ и револт, односно исто ко да нема протести.
Само ќе ги надркате скопјани.

ФБ статус на Јорданка Ивановска-Јоци

Повеќе новинари, камермани и фоторепортери има на протестов на вмројна, отколку демонстранти.
Вклучиле сирени од…

Posted by Jordanka Ivanovska-Joci on Петок, 11 септември 2020

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Вучиќ: Ме погоди тоа што Северна Македонија гласаше за резолуцијата за Сребреница

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, синоќа во Белград изјави дека е погоден од гласањето на резолуцијата за Сребреница од Северна Македонија во Генералното собрание...

82-годишен дедо истепал 66-годишен Скопјанец.

На 23.05.2024 во 13.00 часот во СВР Скопје, А.Ј.(66) од Скопје пријавил дека околу 12.00 часот во неговиот двор, на подрачјето на Гази Баба,...

Матурант ја предизвикал ноќната сообраќајка во Штип

Матурант ја предизвикал ноќната сообраќајка во Штип Матурант ја предизвикал сообраќајната несреќа што синоќа по полноќ се случи на ул. „Гоце Делчев“ на влезот од...

Велосипедистите в недела ќе возат во чест на Васил Јанкула-Нашиот Преспански херој !!!

Оваа недела со почеток од 9 часот велосипедистите од цела Македонија ќе возат околу Охридско езеро во чест и сеќавање на Васил Јанкула познат...