16.7 C
Ohrid
вторник, септември 28, 2021
Почетна Македонија За Шилегов пожарникарите со плата од 20 000 се манипулатори

За Шилегов пожарникарите со плата од 20 000 се манипулатори

Translate (Eng):[gtranslate]

Скопките пожарникари работат за 20.000 денари плата откао минатиот месец примањата им биле намалени за цели 20%,

Синдикатот на пожарникари на Град Скопје се закани и со протести, но за тоа Шилегов не слушнал. Вели дека намалувањето наплатите не било по негова желба туку бидејќи се скратени блок дотациите.

А, на реакциите на пожарникарите гледа како на манипулација, пренесе ТВ.21.

РЕКЛАМА

 

- Реклами -