17.9 C
Ohrid
сабота, мај 25, 2024
ПочетнаМакедонијаТаканаречениот “Инфлуенсер” Алекс  - член на СДСМ: Делчев е и секогаш бил...

Таканаречениот “Инфлуенсер” Алекс  – член на СДСМ: Делчев е и секогаш бил Бугарин

Таканаречениот “инфлуенсер” и член на СДСМ Алекс Сиљановски предизвика реакции на социјалните мрежи откако јавно порача дека Гоце Делчев е и секогаш бил Бугарин.

“Гоце Делчев од секогаш бил и ќе остане Бугарин!”, напиша Сиљан во одговор на дебата на Твитер.

Изјавата на активистот на СДСМ доаѓа еден ден откако лидерот на партијата најави дека ќе се договори со Бугарија за Гоце Делчев а бугарскиот вицепремиер Каракачанов се закани дека ако Македонија не ја смени историјата нема да ги започне преговорите со ЕУ

 

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Вучиќ: Ме погоди тоа што Северна Македонија гласаше за резолуцијата за Сребреница

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, синоќа во Белград изјави дека е погоден од гласањето на резолуцијата за Сребреница од Северна Македонија во Генералното собрание...

82-годишен дедо истепал 66-годишен Скопјанец.

На 23.05.2024 во 13.00 часот во СВР Скопје, А.Ј.(66) од Скопје пријавил дека околу 12.00 часот во неговиот двор, на подрачјето на Гази Баба,...

Матурант ја предизвикал ноќната сообраќајка во Штип

Матурант ја предизвикал ноќната сообраќајка во Штип Матурант ја предизвикал сообраќајната несреќа што синоќа по полноќ се случи на ул. „Гоце Делчев“ на влезот од...

Велосипедистите в недела ќе возат во чест на Васил Јанкула-Нашиот Преспански херој !!!

Оваа недела со почеток од 9 часот велосипедистите од цела Македонија ќе возат околу Охридско езеро во чест и сеќавање на Васил Јанкула познат...