9.3 C
Ohrid
понеделник, декември 6, 2021
Почетна Македонија Заев: Има разлика помеѓу Гоце Делчев и Мицкоски, Делчев е борец а...

Заев: Има разлика помеѓу Гоце Делчев и Мицкоски, Делчев е борец а Мицкоски криминалец !!!

Translate (Eng):[gtranslate]

Делчев е борец за социјална правда, а Мицкоски е бранител на криминал и неправда. Тие двајца никако не одат заедно, напиша премиерот Зоран Заев на својот фејсбук профил откако лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски за вторник најави протест на народот „За ЕУ, за Македонија, за Делчев“.

Тоа, додаде Заев на фејсбук, на Мицкоски му го порачаа и граѓаните на Делчево каде ВМРО-ДПМНЕ изгуби со повеќе од 1000 гласови разлика на последните избори.

РЕКЛАМА