25.3 C
Ohrid
вторник, јули 27, 2021
Почетна Македонија Момчето кое тераше мајтап со вработените на Брза Помош заврши и токму...

Момчето кое тераше мајтап со вработените на Брза Помош заврши и токму таму. (ВИДЕО)

Translate (Eng):[gtranslate]

Христијан Колевски е момчето кое на Тик Ток се јавува во Брза помош и тера мајтап со зборовите ‘“ми гори, ве молам побрзо”. Колевски не исконтактира приватно и побара да се повлече објавата со тоа што јавно ќе им се извини на сите медицински лица и пошироката јавност за неговата невкусна шега. Но како викаат тој што кае и ја признава грешката половина му се простува. Тој денес беше лично и да и се извини на Доктор Трифуновска и на целиот медицински персонал со што тие му опростија и му покажаа како се одвиваат работите во брзата помош и со колку телефонски разговории се соочуват секој ден и дека неговата невкусна шега можеше на некој/а или на некое детенце да го чини живот, бидеќи ја држи линијата зафатена !!!!

РЕКЛАМА
- Реклами -