19.9 C
Ohrid
недела, мај 19, 2024
ПочетнаМакедонијаСтружанец на своите 140 вработени од неговата фирма им уплатил бесплатен одмор...

Стружанец на своите 140 вработени од неговата фирма им уплатил бесплатен одмор во Турција.

Колку и да не ви се верува дека вакви нешта се случуваат баш во Македонија со оваа вест го докажуваме баш спротивното. Сопственикот на фирмата ПН Метал, исто така сопственик и на познатото охридско кафуле ИТ кафе во Охрид, и оваа година своите вработени ги однесе на летување, но овој пат во Турција. Да, токму така, малку се вакви газди како овој, па затоа заслужи да биде објавен на Шило Магазин. Со оваа објава сакаме да дадеме потик и на другите газди да ги одврзат своите ќесиња, и да им приуштат задоволство на вработените, бидеќи тие се клучниот столб на секоја фирма..
Оваа вест не само што стигна до нас новинарите, оваа вест е една од најактуелните меѓу граѓаните на Охрид и Струга овие денови, како и на социјалните мрежи.

содржинита, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Нема достапен опис

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Ален Деребан: Почитувани стружани, во среда има прегласување, не далат само 300 гласа за уште еден пратеник !

Почитувани стружани, Врз основа на одлуките донесени од Државната изборна комисија (ДИК), потврдени од Управниот Суд, на ден 22.05.2024 година (среда) гласањето ќе се повтори...

Трагично згасна животот на 18 годишен матурант во Македонија

Средното стручно општинско училиште „Моша Пијаде“- Тетово со емотивна објава се прости од својот матурант Елдон Шабани чиј живот згасна на трагичен начин. – Со...

Марија на матурската забава во Берлин се појави во македонска народна носија!

Марија на матурската забава во Берлин се појави во македонска народна носија! Марија со нејзините родители Игор и Бети Кирески со потекло од Гостивар, живеат...

Во завршна фаза градежните активности за партерно уредување на дворот во Охридската Гимназија

Градежните активности за партерно уредување на дворот на гимназијата „Св. Климент Охридски“ кои се одвиваат во овој момeнт се во завршна фаза. Треба да...