16.7 C
Ohrid
вторник, септември 28, 2021
Почетна Македонија Комитите го потсетија Груби како дивееше со "Шверцерите"- Го молиме присутниот џган...

Комитите го потсетија Груби како дивееше со “Шверцерите”- Го молиме присутниот џган да не не става во уста

Translate (Eng):[gtranslate]

Навивачката група Комити брзо му одговори на првиот вицепремиер Артан Груби. „Го молиме присутниот џган да не не става во уста“, е одговорот на Комитите за ставот на Груби дека нивното однесување не е прифатливо за новото македонско општество.

Ривалитетот меѓу Вардар и Шкупи секогаш е присутен, а Артан Груби во минатото беше дел од навивачката група „Шверцери“.

РЕКЛАМА
- Реклами -