27.9 C
Ohrid
вторник, јуни 22, 2021
Почетна Македонија Скопјанец тепал охриѓанец во автокампот Градиште

Скопјанец тепал охриѓанец во автокампот Градиште

Translate (Eng):[gtranslate]

На 12.09.2020 година во 18 часот, во авто кампот „Градиште“, Б.Г.(39) од Скопје, го нарушил јавниот ред и мир со карање и викање а потоа со цврст дрвен предмет, физички го напад Т.Д. (49) од Охрид.  Против напаѓачот ќе биде поднесена соодветна пријава.

РЕКЛАМА
- Реклами -