16.7 C
Ohrid
вторник, септември 28, 2021
Почетна Македонија Борбата за Северна го доведе до директорско место: Мојсоски нов директор на...

Борбата за Северна го доведе до директорско место: Мојсоски нов директор на Агенција за млади и спорт

Translate (Eng):[gtranslate]

Поранешниот македонски репрезентативец во ракомет, Наумче Мојсоски, ќе биде новиот директор на Агенцијата за млади и спорт.

Мојсоски седнува на оваа функција на местото на Дарко Каевски, кој стана пратеник во Собранието, и не може да извршува две функции истовремено.

Мојсоски со активната играчка кариера заврши во 2016 година како член на ЧМС Букурешт. Во минатото играше за Лехвија, Металург, Вардар, Риоха, Пелистер, Југ и Струга.

РЕКЛАМА

За националниот тим на Македонија има преку 100 натпревари.

- Реклами -