26.9 C
Ohrid
сабота, јули 24, 2021
Почетна Македонија Дојдовме дури од Америка само да ги изброеме спомениците во Скопје, и...

Дојдовме дури од Америка само да ги изброеме спомениците во Скопје, и навистина има што да се види !!

Translate (Eng):[gtranslate]

Двајца туристи од Америка пристигнале во Скопје и решиле да го искористат времето во шетање, но и во броење на спомениците кои се дел од проектот „Скопје 2014“.

„Денеска се наоѓаме во главниот град на Македонија. И ќе се обидеме да го изброиме секој споменик во градот. Ова беше совршено искуство и мислам дека Македонија е најубавата земја што сме ја посетиле на Балканот. Македонија има специјално место во нашите срца“, напишаа дечките на ЈуТјуб.

РЕКЛАМА
- Реклами -