30.9 C
Ohrid
четврток, јули 29, 2021
Почетна Македонија Објавен оглас за вработување на 200 војници во АРМ

Објавен оглас за вработување на 200 војници во АРМ

Translate (Eng):[gtranslate]

Министерството за одбрана објави оглас за прием на 200 професионални војници на служба во македонската армијата, за работа на определено работно време со договор за вработување во времетраење од четири години со можност за негово продолжување, најмногу до навршување на 45 години возраст.

Во огласот соти дека кандидатите треба да се државјани на Република Северна Македонија, да се полнолетни, да имаат посебна здравствена и физичка способност, да имаат завршено средно образование и да не се постари од 25 години на денот на завршувањето на огласот за прием на професионални војници.

Работното време е од 8 часот до 16 часот. Платата изнесува над 25.000 денари, со дополнителни над 8.000 денари трошоци за станбено обезбедување по навршување на 4 години служба во Армијата.

РЕКЛАМА

Сите детали во огласот може да ги видите ОВДЕ

- Реклами -