24.4 C
Ohrid
понеделник, август 2, 2021
Почетна Свет Туристи натераа сиромашно девојче да јаде лута пиперка за пари...

Туристи натераа сиромашно девојче да јаде лута пиперка за пари…

Translate (Eng):[gtranslate]

Не е срамота да се биде сиромашен.

Срамота е да се биде бездушен богат човек опкружен со сиромашни чесни луѓе.

Овие туристи, за да се потсмеваат на мало девојче, и’ ветуваат дека ќе и дадат малку пари, ако изеде лута пиперка без да заплаче.

РЕКЛАМА

Таа остана силна и покрај големата болка од лутата пиперка, дури и се насмевнуваше сосила само за да не заплаче.

Но на крај сепак не можеше да ги сокрие солзите од болката од лутата пиперка.

- Реклами -