30.9 C
Ohrid
недела, август 1, 2021
Почетна Македонија Брутално претепан Љупчо Палевски !!!!

Брутално претепан Љупчо Палевски !!!!

Translate (Eng):[gtranslate]

Активистот и претседател на движењето „Трета“, Љупчо Палевски се бори за живот на приватна клиника во Скопје по брутален физички напад кој се случил попладнево.

Палевски бил нападнат пред својот дом од непознати напаѓачи.

– Реклама –

РЕКЛАМА

Мотивите за нападот засега не е објавени.

- Реклами -