27.9 C
Ohrid
петок, јуни 25, 2021
Почетна Македонија Жител од Велешта, истепал полицаец во Струга !!!

Жител од Велешта, истепал полицаец во Струга !!!

Translate (Eng):[gtranslate]

На 16.09. година околу 13 часот на улицата „Маршал Тито“ во Струга, 56-годишно лице од струшкото село Велешта го нарушил јавниот ред и мир со физички напад врз полициски службеник кој преземал службени дејствија во сообраќајот. Напаѓачот е приведен и против него ќе биде поднесена соодветна пријава, информира СВР Охрид.

РЕКЛАМА
- Реклами -