Жител од Велешта, истепал полицаец во Струга !!!

На 16.09. година околу 13 часот на улицата „Маршал Тито“ во Струга, 56-годишно лице од струшкото село Велешта го нарушил јавниот ред и мир со физички напад врз полициски службеник кој преземал службени дејствија во сообраќајот. Напаѓачот е приведен и против него ќе биде поднесена соодветна пријава, информира СВР Охрид.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here