30.9 C
Ohrid
четврток, јули 29, 2021
Почетна Македонија Социјален експеримент во Скопје: Дали би му помогнале вие на криминалец да...

Социјален експеримент во Скопје: Дали би му помогнале вие на криминалец да се спаси од полиција ?!!! (Видео)!

Translate (Eng):[gtranslate]

Екс водителот на Тв 21 или добро познатиот Jутјубер Стефан Лазаров прови социјалeн експеримент низ скопските улици, а изборот и не баш тежок. Граѓаните треба да одберат дали ќе го предадат на полиција крадецот, или ќе се обидат да го сокријат.

Како реагираат луѓето и како ќе постапат на сето ова може да погледнете во следното видео:

РЕКЛАМА
- Реклами -