15.4 C
Ohrid
петок, јуни 18, 2021
Почетна Македонија Груби не сака аеродром во Штип, парите ќе бидат наменети за животна...

Груби не сака аеродром во Штип, парите ќе бидат наменети за животна средина…

Translate (Eng):[gtranslate]

Планираната инвестиција за изградба на аеродром во Штип, нема да се реализира, а средствата ќе бидат пренасочени за животна средина, најави вечера првиот вицепремиер Артан Груби во емисијата „Click Plus“ на ТВ21.

„Екологијата ќе биде врвен приоритет на новата Влада. Затоа одлучивме, наместо нов аеродром, средствата планирани за таа инвестиција ТАВ Македонија ќе ги пренасочи за проекти од областа на екологијата“, рече Груби за ТВ21

РЕКЛАМА
- Реклами -