30.9 C
Ohrid
недела, август 1, 2021
Почетна Македонија Д-р Лазаров до колегите: Наместо да лечите пациенти вие секоја вечер во...

Д-р Лазаров до колегите: Наместо да лечите пациенти вие секоја вечер во кафана се сликате без маски ма каков пример сте вие за опшеството???

Translate (Eng):[gtranslate]

Матичниот лекар, Ненад Лазаров во статус на Фејсбук ги критикува своите колеги кои одат и се сликаат во кафана во време на пандемија, а следниот ден наутро прегледуваат пациенти.

-Ај народов, ама колеги/колешки неизживеани, у кафана секоја вечер, друштва по свирки, НЕ ВИ ДОЛИКУВА. И има да ве ставам на ѕид на срамот од сега па лутете се, ако можам да седам ја дома, може секој од вас! Па уште се сликаат без маска без ништо, идиоти, нели ви е страв, ако ништо друго од реакција на јавност, сабјлето треба пациенти да прегледувате, напиша Лазаров.

 

РЕКЛАМА
- Реклами -