30.9 C
Ohrid
четврток, јули 29, 2021
Почетна Македонија Избега Гордана Јанкуловска – исто како Груевски?!

Избега Гордана Јанкуловска – исто како Груевски?!

Translate (Eng):[gtranslate]

Новинарот Зоран Божиновски доцна вечерва пишува дека е можно Јанкулоска да избегала, исто како и Никола Груевски, кој во моментот се наоѓа во Будимпшета.

-Карши МВР, на улица Димитар Мирчев 9 вечерва е претресувана секоја кола. Ја бараат ГОРДЕ. Здувна ли?,- прашува Божиновски.

РЕКЛАМА
- Реклами -