Мицкоски: Јанкулоска ја судеа зошто одби да седне во скутот на Заев, па затоа без докази сакаат да ја сместат во затвор !!

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, преку фејсбук статус и даде поддршка на екс министерката Гордана Јанкулоска која наскоро треба да оди во затвор, бидејќи Врховниот суд ја потврди пресудата за случајот „Тенк“, со која беше осудена на 4 години затвор.

-Мафијата на власт потроши над 8 милиони евра за службени возила, а за набавка на едно службено возило кое го користи власта на Заев, Гордана Јанкуловска ќе оди во затвор.
Ја судеа без докази затоа што не одбра да биде слуга во скутот на Заев. Ова не е никаква правда, туку начин да се оттргне вниманието од вистинските скандали, криминали и неуспеси на мафијата на власт.

Јанкуловска беше генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ и тука таргетот не е Јанкуловска, туку ВМРО ДПМНЕ.
Оваа одлука на судот е ден по раскрвавената глава на Палевски, и откако целокупното судство и истото обвинителство ги пропушти и амнестираше сите скандали на мафијата.

– Advertising –

И не заборавајте, Горде е мајка на еден мал ангел, но и ова ќе помине, а срамот на Заев и мафијата за ваквата тортура ќе остане. Мафијата не треба да се плаши од освета, туку од правда, а таа ќе дојде, напиша Мицкоски.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here