16.9 C
Ohrid
понеделник, мај 20, 2024
ПочетнаМакедонијаМомчето кое тераше мајтап со итната помош стана хуманитарец: Полни кеси пијалоци...

Момчето кое тераше мајтап со итната помош стана хуманитарец: Полни кеси пијалоци и храна за медицинските лица !!!

Да, добро се сеќавате на момчето кое си тераше мајтап со вработените во Брзата Помош, тој јавно се извини и се покаја за стореното. Христијан со сопствени финансиски средства да донира пијалок и храна за медицинските лица. Христијан кажа дека нема да застане тука, ќе продолжи да биди хуман бидеќи ја научил правилната лекција во својот живот, иако помина со прекршочна пријава…

Во продолжение и ексклузивно ви го прикажуваме видеото:

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Ален Деребан: Почитувани стружани, во среда има прегласување, не далат само 300 гласа за уште еден пратеник !

Почитувани стружани, Врз основа на одлуките донесени од Државната изборна комисија (ДИК), потврдени од Управниот Суд, на ден 22.05.2024 година (среда) гласањето ќе се повтори...

Трагично згасна животот на 18 годишен матурант во Македонија

Средното стручно општинско училиште „Моша Пијаде“- Тетово со емотивна објава се прости од својот матурант Елдон Шабани чиј живот згасна на трагичен начин. – Со...

Марија на матурската забава во Берлин се појави во македонска народна носија!

Марија на матурската забава во Берлин се појави во македонска народна носија! Марија со нејзините родители Игор и Бети Кирески со потекло од Гостивар, живеат...

Во завршна фаза градежните активности за партерно уредување на дворот во Охридската Гимназија

Градежните активности за партерно уредување на дворот на гимназијата „Св. Климент Охридски“ кои се одвиваат во овој момeнт се во завршна фаза. Треба да...