9.1 C
Ohrid
сабота, октомври 31, 2020
Почетна Македонија Македонската химна и знаме одекна во Рим: Златен медал за нашиот Иџе...

Македонската химна и знаме одекна во Рим: Златен медал за нашиот Иџе !!!

Translate (Eng):[gtranslate]

Државното знаме на Македонија одново се најде на подиумот благодарејќи на победата на Игор Стефановски во втората трка од италијанскиот ТЦР-шампионат во автомобилизам на патеката „Валелунга“ во Рим.
„Ова е победа за вас! Победа за моите луѓе, за мојот тим, за Македонија“, изјави
популарниот Иџе.

РЕКЛАМА
- Реклами -