16.9 C
Ohrid
понеделник, мај 20, 2024
ПочетнаМакедонијаПрофесор по физичко предложен за заменик министер за одбрана

Професор по физичко предложен за заменик министер за одбрана

Собраниските служби ги истакнаа биографиите на замениците министри што ги предложи премиерот Зоран Заев, за пратениците во текот на викендот да ги прочитаат и проучат.

Башким Хасани, професор по физичко воспитување е предложен за заменик на министерот кој раководи со Министерството за одбрана. Тој со ова образование досега бил заменик директор на Финансиска полиција.

Назим Буши треба да оди на заменичкото место во Министерството за внатрешни работи. Буши завршил воена академија во Задар и Педагошки факултет во Скопје, доаѓа од местото претседател на одборот на директори на Телеком. Професорот на Тетовскиот универзитет Агим Нухиу оди заменик министер во Министерството за правда. Тој беше по два пати досега заменик и министер за внатрешни работи  пишува СакамдаКажам.мк.

 

 

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Ален Деребан: Почитувани стружани, во среда има прегласување, не далат само 300 гласа за уште еден пратеник !

Почитувани стружани, Врз основа на одлуките донесени од Државната изборна комисија (ДИК), потврдени од Управниот Суд, на ден 22.05.2024 година (среда) гласањето ќе се повтори...

Трагично згасна животот на 18 годишен матурант во Македонија

Средното стручно општинско училиште „Моша Пијаде“- Тетово со емотивна објава се прости од својот матурант Елдон Шабани чиј живот згасна на трагичен начин. – Со...

Марија на матурската забава во Берлин се појави во македонска народна носија!

Марија на матурската забава во Берлин се појави во македонска народна носија! Марија со нејзините родители Игор и Бети Кирески со потекло од Гостивар, живеат...

Во завршна фаза градежните активности за партерно уредување на дворот во Охридската Гимназија

Градежните активности за партерно уредување на дворот на гимназијата „Св. Климент Охридски“ кои се одвиваат во овој момeнт се во завршна фаза. Треба да...