19.9 C
Ohrid
среда, мај 29, 2024
ПочетнаМакедонијаДодека во Скопје се спроведува акција против моторциклисти: Заев се вози без...

Додека во Скопје се спроведува акција против моторциклисти: Заев се вози без кацига, нормално казна за премиерот нема !!!

Полицијата деновиве врши засилени контроли. Само денеска беа санкционирани 339 возачи од кои и 33 мотоциклисти.

Но, од видеото кое што беше објавено на „Твитер“ попладнево станува очигледно дека правилата и законите не важат подеднакво за сите возачи во државата.

На снимката може да се види премиерот Зоран Заев како вози мотор, а ниту тој ниту неговиот сопатник не носат кацига, а за таков прекршок предвидена е парична казна.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Загина пешак во Прилеп, малолетник удрил со мотоцикл во него

На 28.05.2024 во ОВР Прилеп било пријавено дека на ул.„Тризла“ во Прилеп, мотоцикл „хамачи” без регистарски ознаки, управуван од малолетник од Прилеп, удрил во...

Дамјан Марковски од Скопје тргна пеш на поклонение до Манастирот Острог

Во чест на Св. Василие Острошки, Дамјан Марковски го започна својот предизвик и тргна пеш од Скопје до Острог. Оваа иницијатива ја објави фондацијата „Марко...

Вработените жени во Македонија да имаат два дена менструално отстуство е еден од предлозите за законски измени на Здружението Новинари за човекови права

Вработените жени во Македонија да имаат два дена менструално отстуство е еден од предлозите за законски измени на Здружението Новинари за човекови права, кое...

Шокаровски: Не е точно дека е зголемена смртноста откако сум назначен за директор, моето разрешување е незаконско

zoom вести македонија ВЕСТИМАКЕДОНИЈАНАСЛОВНА Шокаровски: Не е точно дека е зголемена смртноста откако сум назначен за директор, моето разрешување е незаконско May 29, 2024 во 11:46 Моето разрешување...