МВР го донесе убиецот на Саздо од Германија

Канал 5  од извори во полиција јави дека денес од Германија, е екстрадиран Ј.Љ. (21) од Скопје, осомничен за убиството на Никола Саздовски Саздо на 29.06.2018, кој веднаш по убиството избега од државата.

-Јетон Љужа, осомничениот за убиството на Никола Саздовски, денеска е екстрадиран од Германија и достапен за органите на прогонот во земјава, соопшти МВР.

Македонската полиција, по распишаната меѓународна ппотерница активно трагаше по Ј.Љ и откако бил лоциран, била контактирана германската полиција која го привела. Детали очекуваме во текот на денот од МВР.

Линк до веста Канал 5

 

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here