12 C
Ohrid
четврток, мај 23, 2024
ПочетнаСветСе обиделе да го отрујат Доналд Трамп-ФБИ отвори истрага, се бараат сторителите...

Се обиделе да го отрујат Доналд Трамп-ФБИ отвори истрага, се бараат сторителите !!

Пакет кој содржи отровен рицин е упатен до американскиот претседател Доналд Трам, а е пресретнат од органите на законот, наведуваат американските медиуми. ФБИ и американската тајна служба овластена за заштита на претседателот, веќе започнале со истрага за инцидентот. Двата теста потврдуваат дека во пакетот имало рицин, се додава во извештајот.

Пакетот рицин бил пресретнат пред да стигне до Трамп, извести и Си-Ен-Ен. Се наведува и дека пакетот е испратен порано оваа недела. Пресретнат е пред да стигне до поштенската соба во Белата куќа.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Околу 400 матуранти од средните училишта во Охрид беа дел од манифестацијата „Матурска парада“ што денес точно напладне се одржа на плоштадот „Св. Климент...

Околу 400 матуранти од средните училишта во градов беа дел од манифестацијата „Матурска парада“ што денес точно напладне се одржа на плоштадот „Св. Климент...

Вечерва успешно заврши турнирот во мал фудбал ,,Св. Никола Требеништа

Вечерва успешно заврши турнирот во мал фудбал ,,Св. Никола 2024-Тррбеништа”! Победник на овој турнир е екипата на Мирани Аг која што во финалето беше...

Жена си е жена: Давкова ги отворила сите прозорци во Вила Водно за да луфтира, истите претходно биле затворени ради безбедносни причини !!!

Новата претседателка веднаш направила „генералка“ на Вила Водно. Меѓу првите работи кои ги направила, ги отворила сите прозорци на Вилата за да влезе чист...

Ковачевски се повлече од претседателската функција на СДСМ

Димитар Ковачевски на денешната седница на партискиот Извршен одбор официјално го потврдил повлекувањето од функцијата претседател на СДСМ и побарал свикување конгрес и организирање...