30.9 C
Ohrid
четврток, јули 29, 2021
Почетна Македонија Ова ви е поклон од народот: Османи "му го даде" бубрегот и...

Ова ви е поклон од народот: Османи “му го даде” бубрегот и литар крв на Бислимовски !!!

Translate (Eng):[gtranslate]

Вечерва во „Клан Македонија“ се дебатираше за зголемувањето на цената на електричната енергија, односно зголемувањето за 7,4% на електричната енергија за домаќинствата.

Панелисти во дебатата беа претседателот на РКЕ Марко Бислимовски, членот на Иницијативниот совет за протестите против зголемувањето на цената на електричната енергија, Кренар Османи и професорот Илјаз Илјази.

Кренар Османи од Иницијативниот совет во име на граѓаните, симболично, додека се одржуваше дебатата, му подари бубрези на претседателот Бислимовски, истакнувајќи дека на граѓаните само тие им останале за да ги донираат во енергетските компании.

РЕКЛАМА

Тој додаде и дека состојба не им овозможува на граѓаните да ги плаќаат високите сметки па наместо тоа, граѓаните треба да ги продаваат органите со цел да ги платат сметките.

- Реклами -