23.4 C
Ohrid
понеделник, август 2, 2021
Почетна Македонија МВР го утврди идентитетот на полицајците кои тепаат Ром на јавно место...

МВР го утврди идентитетот на полицајците кои тепаат Ром на јавно место !!!! (Видео)

Translate (Eng):[gtranslate]

Откако на социјалните мрежи се појави видео како полицајци тепаат човек, кој според пишувањата бил Ром, Министерството за внатрешни работи соопшти дека идентитетот на полицајците е утврден и случајот ќе го испитува внатрешна контрола.

-Во врска со видео материјалот што денеска беше објавен на социјалните мрежи, а на кое се гледа незаконито и непрофесионално постапување на полициски службеници, Ве известуваме дека Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди при Министерството за внатрешни работи веќе го утврди идентитетот на учесниците во настанот и презема мерки и активности за целосно расчистување на случајот по што јавноста ќе биде соодветно информирана, велат од МВР.

РЕКЛАМА
- Реклами -